SPINAQI – Si kultivohet?

Mësoni se si rritet spinaqi në mes të dimrit! Spinaqi ështnjë një nga ushqimet më të pasura me lëndë ushqyese në planetë. Me paraqitjen e thatësisë dhe rritjen e vazhdueshme të kërkesës për produkte vendore, hidroponia mund të jetë e ardhmja e bujqësisë. Sidoqoftë, kjo metodë është përdorur edhe mijëra vjet më parë. Kultivimi hidroponik i spinaqit kursen shpenzimet e ujit për 80%. Sistemi hidroponik i mundëson bimës që të ushqehet përmes ujit të pasur me materie minerale, i cili edhe mund të riciklohet.

Klikoni në hallkën rrotë (settings) në anën e djathtë poshtë videos dhe më pas në “Subtitles/CC” zgjidheni gjuhën shqipe.

Udhëzime të tjera

NGJARJET
<
Prill, 2024
>
DI MA ENJ PR SH
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
REZULTATI I ANKETAVE

Fermerë të dashur, çfarë lloj media-burime te informimit përdorni për marrjen e informatave në bujqësi?

MOTI