BORONICA E KUQE – Si kultivohet?

Boronica e kuqe thjesht ia kalon secilit frut dhe perim për luftimin e sëmundjeve me veprimin e saj si antioksdantë. Boronica e kuqe nuk rritet në ujë, ajo rritet në toka ranore, por kjo kulturë ka nevojë për dy përmbytje gjatë kultivimit të saj.

Klikoni në hallkën rrotë (settings) në anën e djathtë poshtë videos dhe më pas në “Subtitles/CC” zgjidheni gjuhën shqipe.

Udhëzime të tjera

NGJARJET
<
Korrik, 2024
>
DI MA ENJ PR SH
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
REZULTATI I ANKETAVE

Fermerë të dashur, çfarë lloj media-burime te informimit përdorni për marrjen e informatave në bujqësi?

MOTI