Gjeografia e frutave

Janë frutat ato që lidhin njerëzit me një pjesë të caktuar toke dhe mund të jetë një ndërlidhje me konceptin e territorit, zhvillimit të qyteteve-shteteve dhe përfundimisht kombësinë. Njihuni më afër me gjeografinë e frutave, prej nga e kanë origjinën ato, nga vjen emri i tyre dhe kush është prodhuesi më i madh i secilës nga to.

Klikoni në hallkën rrotë (settings) në anën e djathtë poshtë videos dhe më pas zgjidheni gjuhën shqipe në “Subtitles/CC” – Albanian.

Udhëzime të tjera

NGJARJET
<
Maj, 2024
>
DI MA ENJ PR SH
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
REZULTATI I ANKETAVE

Fermerë të dashur, çfarë lloj media-burime te informimit përdorni për marrjen e informatave në bujqësi?

MOTI