Dëmtuesit e pemishteve | Afidet apo morrat – Si t’i luftoni ato dhe si ta kontrollni numrin e tyre

Afidet po morrat e pemëve futore nuk janë zakonisht një problem i madh për pemishten e shtëpisë, por nëse lihen të pakontrolluara, ato shumë shpejt mund të shkaktojnë probleme. Në këtë video, paraqiten disa zgjidhje për kontrollimin e këtij insekti, si dhe disa këshilla të shpejta për të ditur se si mund ta identifikoni problemin.
Përmbajtja e videos ju tregon se sit i njihni afidet, morrat me njolla, dhe si ti kontrollojmë ato.

Për të mësuar më shumë në gjuhën shqipe klikoni në hallkën rrotë (settings) në anën e djathtë poshtë videos, pastaj subtitles /CC dhe sigurohuni që në listën e paraqitur të jetë e klikuar njëra prej gjuhëve dhe më pas në auto-translate dhe zgjidheni – Albanian.

Udhëzime të tjera

NGJARJET
<
Prill, 2024
>
DI MA ENJ PR SH
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
REZULTATI I ANKETAVE

Fermerë të dashur, çfarë lloj media-burime te informimit përdorni për marrjen e informatave në bujqësi?

MOTI