PJESHKA – Si kultivohet?

Cili është ndryshimi midis pjeshkës dhe nektarines? Apo mos është kjo ndonjë pyetje e ndërlikuar?

Kemi përdorur dronët -GoPro- dhe kamerat tjera në një plantacion pjeshke për të mësuar gjithçka që mundëm për këta fruta kaq të shijshëm të verës. Provoni t’i vizitoni ato në kohën e vjeljes dhe ti shijoni direkt nga pema. Por, mos harroni të visheni me mëngë të gjata gjatë vjeljes pasi pjeshkët janë të mbuluara me push. Kjo shtresë i mbron ato nga  nga insektet, kalbjes dhe kërpudhave!

Klikoni në hallkën rrotë (settings) në anën e djathtë poshtë videos dhe më pas zgjidheni gjuhën shqipe në “Subtitles/CC” – Albanian.

Udhëzime të tjera

NGJARJET
<
Maj, 2024
>
DI MA ENJ PR SH
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
REZULTATI I ANKETAVE

Fermerë të dashur, çfarë lloj media-burime te informimit përdorni për marrjen e informatave në bujqësi?

MOTI