Shartimi i pemëve frutore | Teknika e shartimit me SYTH ose shartimi “T” në fund të verës

Shartimi me syth në fund të verës ose në fillim të vjeshtës duke përdorur teknikën e shartimit T-prerje është shumë efektiv për shumimin e pjeshkës, kumbullës, agrumeve dhe shumë pemë të tjera frutore të cilat mund të mos kenë rezultate aq të mira me teknikat e tjera të shartimit. Meqenëse i mbron sythat e fjetur nga dehidrimi brenda lëvores, duhet të jetë opsioni juaj i parë për të shumuar varietete të mira sidomos kur i shartoni pemët delikate frutore. Kjo video përmbledh teknikën që nga zgjedhja e sythit, mbledhja e tyre, shartimi i nënshartesës, mbrojtja e shartimit, këshilla mbi teknikat dhe rezultatet e pritura nga shartimi.

Për të mësuar më shumë në gjuhën shqipe klikoni në hallkën rrotë (settings) në anën e djathtë poshtë videos, pastaj subtitles /CC dhe sigurohuni që në listën e paraqitur të jetë e klikuar njëra prej gjuhëve dhe më pas në auto-translate dhe zgjidheni – Albanian.

Udhëzime të tjera

NGJARJET
<
Tetor, 2020
>
DI MA ENJ PR SH
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
REZULTATI I ANKETAVE

A i mbani të dhënat për fermën e juaj?

MOTI