Krasitja e Pemëve të Mollës | Korrigjimi dhe trajtimi i pemëve të reja të mollëve

Teknika të krasitjes për pemët e reja të mollës. Dy shembuj të krasitjes që nga shartimi e deri në frytëzim. Tregohet gjithashtu prerja e pemëve në formën e dëshiruar. Krasitja korrekte e pemëve të reja frutore është thelbësore për një zhvillim të mirë dhe prodhim të frutave. Ngarkesa e tepërt e frutave duhet të hiqet gjithmonë në mënyrë që pemët e reja të përqendrojnë energjinë e saj në rritje në vitet e para.

 

Për të mësuar më shumë në gjuhën shqipe klikoni në hallkën rrotë (settings) në anën e djathtë poshtë videos, pastaj subtitles /CC dhe sigurohuni që në listën e paraqitur të jetë e klikuar njëra prej gjuhëve dhe më pas në auto-translate dhe zgjidheni – Albanian.

Udhëzime të tjera

NGJARJET
<
Maj, 2024
>
DI MA ENJ PR SH
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
REZULTATI I ANKETAVE

Fermerë të dashur, çfarë lloj media-burime te informimit përdorni për marrjen e informatave në bujqësi?

MOTI