DOMATJA – Si kultivohet?

Kultivimi i domates NUK është ajo çfarë shumica mendojnë se është! Mësoni lidhur me domaten në formë kumbulle e cila kryesisht përdoret për përpunim, njihuni me fermerët  që qëndrojnë prapa salcës së domates për përgatitjen e makaronave. Domatja është e pasur me më shumë vitamina sesa çdo frut apo perime tjetër që konsumohet.

Klikoni në hallkën rrotë (settings) në anën e djathtë poshtë videos dhe më pas në “Subtitles/CC” zgjidheni gjuhën shqipe.

Udhëzime të tjera

NGJARJET
<
Maj, 2024
>
DI MA ENJ PR SH
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
REZULTATI I ANKETAVE

Fermerë të dashur, çfarë lloj media-burime te informimit përdorni për marrjen e informatave në bujqësi?

MOTI