Rreziqet në bujqësi

Faktorët klimatik që shkaktojnë dëme në bujqësi janë të shumtë, por 4 nga faktorët më të shpeshtë që pothuajse çdo vit shkaktojnë dëme të konsiderueshme  në sektorin e bujqësisë në Kosovë janë ngricat e vonshme pranverore, shiu i tepërt, thatësirat dhe breshëri. Këto lloj rreziqesh mbulohen edhe me sigurim bujqësor. Detajet mbi karakterisikat e këtyre faktorëve, dhe si mbulohen ato me sigurim bujqësor, gjeni tek video e mëposhtme:

 

Shiqo PDF
NGJARJET
<
Prill, 2024
>
DI MA ENJ PR SH
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
REZULTATI I ANKETAVE

Fermerë të dashur, çfarë lloj media-burime te informimit përdorni për marrjen e informatave në bujqësi?

MOTI