Kriteret për blerje të sigurimit bujqësor

Sigurimi bujqësor është duke u ofruar në Kosovë tash e disa vite. Ky sistem në Kosovë është iniciuar nga IFC me mbështetje nga Ministria e Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. MBPZHR vazhdon të subvencionojë me 75% të shumës së policës së sigurimit.

Fermerëve ju mbetet që të blejnë policat e sigurimit duke paguar vetëm 25% të shumës së primit.

Video e bashkangjitur tregon se cila është procedura e blerjes së policës së sigurimit bujqësor:

Shiqo PDF
NGJARJET
<
Qershor, 2023
>
DI MA ENJ PR SH
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
REZULTATI I ANKETAVE

A planifikoni të rritni numrin e punëtoreve në fermë sivjet?

MOTI