Grante – Komuna e Vitisë

Afati i fundit: 05/02/2020

Drejtoria për bujqësi, pylltari dhe Zhvillim rural, Komuna e Vitisë dhe Caritasi Zvicerian shpallin aplikim për grante.

KRITERET E PERZGJEDHJES:

  1. Aplikuesi duhet të ketë Letërnjoftimin e Republikës së Kosovës
  2. Aplikuesi duhet të jetë banor i Komunës së Vitisë
  3. Aplikuesi duhet të ketë vërtetimin e tatimit në pronë
  4. Aplikuesi duhet të ketë listën poseduese të tokës
  5. Aplikuesi duhet të ketë burimin e ujit afër

PERPARESI KANE:

  • Familjet me gjendje të rëndë ekonomike
  • Kryefamiljaret Femra
  • Fermerët që kanë traditë në këtë veprimtari
  • Fermerët që nuk kanë përfituar asnjëherë nga DBPZHR.

Për më tepër informata klikoni në vegëzën:  http://www.gjejpune.org/job/grante/

https://www.caritas.ch/en/what-we-do/worldwide/country-programmes/country-programme-of-kosovo.html
NGJARJET
<
Gusht, 2020
>
DI MA ENJ PR SH
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
REZULTATI I ANKETAVE

A i mbani të dhënat për fermën e juaj?

MOTI