Caritas Suisse

Qëllimi kryesor i Caritasit Zvicerian në Kosovë është të kontribojë në ulje të varfërisë, të ndihmojë komunitetet e margjinalizuara dhe të ofrojë mundësi alternative migrimit të popullatës përmes krijimit të mundësive për punësim, kushte të qëndrueshme jetese dhe shkollim cilësor.

Ndër aktivitetet kryesore të kësaj organizate është SIguria në Ushqim dhe Tregjet  

https://www.caritas.ch/en/what-we-do/worldwide/country-programmes/country-programme-of-kosovo.html
NGJARJET
<
Tetor, 2019
>
DI MA ENJ PR SH
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
REZULTATI I ANKETAVE

A jetoni pranë tokës / fermës juaj (a është ferma familjare)?

MOTI