Më të rejat

14/02/2020

PATATJA – Si kultivohet?

Ndiqni njërën nga perimet më të preferuara!  Shikoni se si rriten patatet dhe përcjellni procesin - nga fusha në fabrikë - si përpunohen në patate të skuqura. Mësoni se cila është sëmundja dhe dëmtuesi kryesorë i kësaj kulture gjatë kultivimit dhe zbuloni vlerat ushqyese të patates. Klikoni në hallkën rrotë (settings) në anën e djathtë poshtë videos dhe më pas në “Subtitles/CC” zgjidheni gjuhën shqipe.

TË DHËNAT NGA BUJQËSIA

NGJARJET
<
Mars, 2020
>
DI MA ENJ PR SH
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
REZULTATI I ANKETAVE

A i mbani të dhënat për fermën e juaj?

MOTI

Instruksionet

Udhëzimet

Zinxhiri i vlerës për kulturën e specit
Udhëzues për perime rrënjore