Më të rejat

22/05/2020

DOMATJA – Si kultivohet?

Kultivimi i domates NUK është ajo çfarë shumica mendojnë se është! Mësoni lidhur me domaten në formë kumbulle e cila kryesisht përdoret për përpunim, njihuni me fermerët  që qëndrojnë prapa salcës së domates për përgatitjen e makaronave. Domatja është e pasur me më shumë vitamina sesa çdo frut apo perime tjetër që konsumohet. Klikoni në hallkën rrotë (settings) në anën e djathtë poshtë videos dhe më pas në “Subtitles/CC” zgjidheni...

TË DHËNAT NGA BUJQËSIA

NGJARJET
<
Shtator, 2019
>
DI MA ENJ PR SH
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
REZULTATI I ANKETAVE

A i mbani të dhënat për fermën e juaj?

MOTI

Instruksionet

Udhëzimet

Zinxhiri i vlerës për sektorin e qumështit
Zinxhiri i vlerës për kulturën e specit